چگونه باید نرم افزار فتوشاپ را یاد بگیریم ؟

 تاریخ انتشار :
/
  آموزش فتوشاپ ، مقاله های آموزشی
/
 1,825
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 رای, میانگین: 4٫60 out of 5)
Loading...

معمولا در بیشتر زمینه های آموزشی ابتدا باید پیش نیازهایی را داشته باشیم تا بتوانیم دوره مورد نظر را یاد بگیریم که معمولا هم اگر به این پیش نیاز ها توجی نشود در طول دوره آموزشی با مشکل روبرو می شویم و همیشه دنبال سر نخ هایی هستیم که در نهایت در همین پیش نیاز ها یافت می شود که نرم افزار های گرافیکی و در حرفه طراحی هم شما به یک سری پیش نیاز ها نیاز دارید و باید با آن ها کنار بیایید تا بتوانید یک طراح و یا گرافیست خوبی شوید .

این روز ها با هر کسی که صحبت کنید متوجه این مسئله خواهید بود که افراد نرم افزار فتوشاپ و نرم افزار های این چنینی را جدی نمی گیرند و فکر می کنند اگر بتوانند این نرم افزار را نصب کنند و یه سند با سایز دلخواه خد را ایجاد کنند و چند لایه به این سند اضافه کنند بعنی فتوشاپ کار هستند و اگر هم زیاد به این افراد فشار بیاورید ادعای گرافیستی می کنند که باید در این اول کار بگویم که سعی کنید از این افرادی دوری کنید چون همه چیز را سر سری میگیرند و علاقه ای که کار حرغه ای ندارند و فقط می خواهند ادعای تو خالی داشته باشند .

چگونه باید نرم افزار فتوشاپ را یاد بگیریم ؟

اما مسئله اینجاست که باید چگونه نرم افزار فتوشاپ را باید یاد بگیریم و اسم خود را به عنوان گرافیس مطرح کنیم که در ادامه مطلب به این موارد اشاره خواهیم کرد .

شرکت ادوبی معمولا نرم افزارهایی که ارائه می دهد برای افراد مبتدی نیست و شما برای استفاده صحیح از این نرم افزار ها باید مدت زمانی را به عنوان آموزش صرف کنید تا با اصول نرم افزار آشنا شوید تا بتوانید راحت و بدون دردسر کار کنید اما نرم افزار فتوشاپ جز محبوب ترین و قدیمی ترین نرم افزار های این شرکت محسوب می شود که شاید ۹۹ درصد افرادی که تا به حال تنها یک بار با کامپیوتر کار کردن اسم این نرم افزار را شنیده اند و در عموم مردم هم که جا افتاده و به محض اینکه یک عکس خاصی را میبینند فوری از کلمه “فتوشاپه!!!” را به کار می برند که  همین مسئله از محبوبیت این نرم افزار در میان افراد مختلف جامعه خبر می دهد .

مطلب پیشنهادی به شما  معرفی و آموزش ابزار move tool فتوشاپ

قابلیت ها و امکاناتی که نرم افزار فتوشاپ دارد باعث شده تا کاربردهای زیادی در زمینه های مختلف داشته باشد که برخی از این موارد شامل طراحی سایت، اپ موبایل، عکاسی، طراحی لوگو و بنر، صنعت چاپ و برخی موارد دیگر که هر کسی متناسب با زمینه کاری خود از این نرم افزار استفاده می کند .

فتوشاپ مسیر طولانی را طی کرده تا به این موقعیت فعلی برسد و تقریبا هر ماهه آپدیت های مخنلف ریز و درشتی را ارائه می دهد که باعث استفاده آسان از این نرم افزار در زمینه های مختلف می شود که در آخرین نسخه از این نرم افزار که نسخه ۲۰۱۸ می باشد قابلیت های زیادی اضافه شده که در مقاله ” آشنایی با ویژگی های جدید فتوشاپ سی سی ۲۰۱۸ ” می توانید با برخی از این موارد آشنا سوید .

تنها پیش نیاز های نرم افزار فتوشتپ و یاد گیری این عول طراحی صرف زمان و حوصله به خرج دادن است، شما تنها با این دو مورد می توانید از پس این نرم افزار در بیایید .

اگر شما دوست دارید در زمینه طراحی سایت فهالیت داشته باشید یا در زمینه عکاسی هیپ فرقی نخواهد کرد بالاخره هر صنفی فوت کوزه گری های خودش را دارد و شما تنها باید صبور باشید و عجله نکنید مطمئن باشید در مدت بسیار کوتاه یک فتوشاپ کار حرفه ای در زمینه کاری خود خواهید شد و همه را حیرت زده خواهید کرد .

اگر شما در روز تنها می توانید ۴ عکس را رتوش کنید و به مشتری تحویل دهید زیاد نباید نا امید باشید، چون در کمتر از سه ماه شما قادر خواهید بود در روز بالای ۵۰ عکس را روتوش و ادیت حرفه ای کنید و به مشتری های خود تحویل دهید و مشتری های شما هم با رضایت بیشتر نسبت به قبل از مفازه شما بیرون خواهند رفت .

و این اعداد و ارقامی که در سطر بالا خواندید تنها با تلاش و تمرین به وافعیت تبدیل خواهد شد وگرنه شما هم مثل خیلی افراد با حسرت به این نرم افزار نگاه خواهید کرد و از عملکرد ضعیف خود ناراضی خواهید بود .

آیا مطلبی که مشاهده کردید مفید بود؟

پاسخی بگذارید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.

10 + = 20