آموزش کلیدهای میانبر و ترکیبی مهم در فتوشاپ بخش اول

 تاریخ انتشار :
/
  آموزش فتوشاپ ، مقاله های آموزشی
/
 448
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 رای, میانگین: 4٫50 out of 5)
Loading...

همیشه استفاده از کلیدهای میانبر و ترکیبی در تمامی نرم افزار ها باعث سرعت بخشیدن به کار ها می شود و خیلی راحت می توان بعضی از کارها را انجام داد که اگر بخواهیم تمامی موارد را با موس انجام دهیم زمان زیادی را از ما میگیرد و همچنین باعث خستگی زود هنگام می شود، پس بهتر است کلیدهای میانبر و ترکیبی را یاد بگیریم و استفاده کنیم تا در انجام کارها سرعت خوبی داشته باشیم .

نرم افزار فتوشاپ هم از این مسئله مستثنی نیست و دارای کلیدهای میانبر و ترکیبی زیادی است و تمامی بخش ها و ابزار های این نرم افزار دارای میانبرهای جالب و مختلفی است که کار کردن با این نرم افزار حرفه ای را بسیار آسان و سریع می کند، با میهن تات همراه باشید و از این کلیدهای میانبر و ترکیبی لذت ببرید .

ما در این مطلب میانبرهای زیادی را به شما معرفی خواهیم کرد و در مطالب بعدی سایت سعی خواهیم کرد که میانبرهای ابزارهای دیگر را هم به شما آموزش دهیم .

ابتدام میخوام کمی در مورد لایه background با شما صحبت کنیم و سیر تا پیاز این لایه را برای شما کالبد شکافی کنیم .

لایه همیشه مزاحمی به نام background :

اگر تنها یک بار نرم افزار فتوشاپ را باز کرده باشید و سندی را ایجاد کرده باشید حتما لایه background را دیده اید و حتما هم متوجه این شده اید که این لایه نه قابل ویرایش است و نه قابل حذف و همین مسئله باعث می شود اگر بخواهیم تغییراتی در background اصلی طرح انجام دهیم مجبوریم یه لایه دیگری ایجاد کنیم و روی این لایه کار کنیم .

اما راه خلاصی از این لایه بسیار هم سخت و پیچیده نیست و با چند کلیک ساده می توان مشکلات این لایه را کنار گذاشت و به طراحی خود ادامه داد .

جتما دیده اید که روی این لایه آیکون قفل وجود دارد و این به این معنی است که شما نمی توانید این لایه را تکان دهید و با ابزارهایی مثل Move Tools این لایه را جا به جا کنید، اما شما به راحتی می توانید با کلیک روی آیکون قفل این لایه را از حالت background به یک لایه معمولی تبدیل کنید و هر نوع تعییراتی که دوست دارید و نیاز است انجام دهید .

مطلب پیشنهادی به شما  آموزش فارسی کردن کیبورد در فتوشاپ

اگر هم دوست دارید از همان اول تغییراتی مانند میزان شفافیت و یا رنگ لایه و مواردی از این قبیل را روی لایه اعمال کنید بهتر است دوبار روی لایه background کلیک کنید تا وارد جزئیات شوید و هر تغییری که میخواهید اعمال کنید .

آموزش کلیدهای میانبر و ترکیبی مهم در فتوشاپ بخش اول

برای ساخت لایه background پیش فرض هم باید از نوار بالای فتوشاپ استفاده کنید و مسیر  Layer > New > Layer from background  کلیک کنید، البته در این آموزش هیچ میانبری آموزش نداده شد اما با توجه به مشکلاتی کاربران با این لایه دارند خواستیم تکلیف این لایه سریع تر روشن شود .

ویژگی های ابزار zoom tool :

همینطور که از اسم این ابزار مشخص هست برای بزرگ نمایی و کوچک نمایی به کار میرود و همیشه هم کاربردی است و باید از این ابزار استفاده کنیم، برای استفاده از این ابزار می بایست روی آیکون ذره بین از نوار ابزارها استفاده کنید و برای استفاده از میانبرها ابتدا باید روی دکمه Z کلیک کنید، این کلید شما را بدون استفاده از موس به این ابزار هدایت می کند و می توانید استفاده کنید، حالا برای زوم کردن روی لایه مورد نظر باید از کلید های ترکیبی CTRL به همراه + استفاده کنید و برای کوچک نمایی و بازگشت به حالت اولیه با کلید های  CTRL و انجام می دهیم .

ابزار zoom tool قابلیت های جالب دیگری هم دارد که مطمئنا کاربردی است و به شخصه من همیشه استفاده می کنم و برای من کا%

آیا مطلبی که مشاهده کردید مفید بود؟