آموزش کار با پنل WorkSpace در فتوشاپ

 تاریخ انتشار :
/
  آموزش فتوشاپ ، مقاله های آموزشی
/
 695
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 رای, میانگین: 4٫33 out of 5)
Loading...

مطلب که امروز در میهن تات برای شما آماده کردیم تاثیر بسیار زیادی در تسریع انجام کارهای شما می شود و باعث می شود تا ابزارهایی که بیشتر مورد استفاده شما هستند همگی یکجا در دسترس شما باشند و نیاز نباشد که هر بار ابزاری را فعال یا غیر فعال کنید و یا ندانید چه ابزار در کدام قسمت از محیط فتوشاپ قرار گرفته است و همین مطلب که الان در حال مطالعه هستید این مشکل را برای شما رفع خواهد کرد و خیلی راحت می توانید محیط نرم افزار فتوشاپ را سفارشی کنید .

هر نرم افزاری دارای محیط کاربری است که در اولین برخورد ما با این نرم افزار ها حس غریبی به ما دست می دهد و زیاد با محیط نرم افزار آشنایی نداریم و رفته رفته و با کار کردن قلق نرم افزار دستمان می آید و کم کم حرفه ای می شویم و راحت تر می توانیم با نرم افزار کار کنیم و هر نرم افزاری متناسب با کاربردی که دارد ابزارهایی دارد که شاید برخی از این ابزار ها به درد ما نخورد و فقط تعداد محدودی از این قابلیت ها به کار ما بیاید ما با این ابزار ها کار کنیم که نرم افزار فتوشاپ هم جز همین دسته از نرم افزار ها هست که کاربرد های فراوانی دارد و هر کسی متناسب با تخصصی که دارد از این ابزار ها استفاده می کند، اما مسئله این است که چطور می توان محیط سفارش ساخت تا فقط ابزارهایی که مورد نیاز ماست را در اختیار ما قرار دهد و بقیه ابزار ها را حذف کند یا نمایش ندهد .

آموزش کار با پنل WorkSpace در فتوشاپ :

برای شروع وارد نرم افزار فتوشاپ شوید یک سند با سایز دلخواه از بخش File > New ایجاد کنید تا ابزار های پیش فرض نرم افزار فتوشاپ برای شما ظاهر شود تا دید کلی از این محیط داشته باشید .

هر آنچه که الان مشاهده می کنید مربوط به ابزارها و چیدمان پیش فرض فتوشاپ است که عمومی بوده و می توانید بدون تغییر WorkSpace یا همان محیط کاری خود، کار خود را انجام دهید .

حالا از نوار منو ها روی روی گزینه Window کلیک کرده و موس خود را روی گزینه workspace نگه دارید، همانطور که طبق تصویر مشاهده می کنید گزینه هایی برای شما باز می شود که حالت های مختلفی از محیط ها را برای شما در نظر گرفته اند و اگر یکی از این موارد مورد نیاز شما هست می توانید انتخاب کنید و با آن محیط کار کنید .

مطلب پیشنهادی به شما  مفهوم و آموزش ساخت تصاویر HDR در فتوشاپ

آموزش کار با پنل WorkSpace در فتوشاپ

در صورتی که می خواهید WorkSpace دلخواه خود را ایجاد کنید روی گزینه New Workspace… کلیک کنید تا یک محیط پیش فرق برای شما ساخته شود که طبق تصویر زیر از شما نام محیط را می خواهید و نام دلخواه خود را می توانید وارد کنید تا با همان اسم برای شما ساخته شود .

آموزش کار با پنل WorkSpace در فتوشاپ

باید بگویم که شما اگر در زمینه های مختلفی مانند عکاسی و طراحی وب فعالیت می کنید می توانید دو محیط سفارش مجزا از هم ایجاد کنید و هر وقت که خواستید نوع محیط کاری خود را با چند کلیک عوض کنید و به کار خود بدون هیچ دردسری ادامه دهید .

بعد از اینکه محیط کاری دلخواه خود را ساختید باید ابزار ها و پنل هایی که بیشتر مورد استفاده شما قرار می گیرد را از بخش window به WorkSpace خود اضافه کنید و در هر قسمتی که صفحه که دوست دارید قرار دهید و هر بار که ابزاری را از بخش window کلیک کنید یک بخش جدید به محیط شما اضافه می شود و هر ابزاری که دوست ندارید باشد از همین لیست تیک آن را بردارید تا از محیط شما حذف شود .

بعد از اینکه ابزارهای خود را انتخاب کردید و در قسمت دلخواه خود قرار دادید نیاز به ذخیر نیست و به طور اتوماتیک تغییر WorkSpace ذخیره می شود و اگر به WorkSpace دیگری وارد شدید می توانید دوباره به محیط ساخته شده خودتان برگردید و با همان تغییرات ایجاد شده استفاده کنید .

برای رفتن به سایر WorkSpace ها می توانید بر روی گزینه ی Essentials در بالای صفحه سمت راست کلیک کرده و هر کدام از WorkSpace انتخاب کنید .

آیا مطلبی که مشاهده کردید مفید بود؟

پاسخی بگذارید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.

71 + = 73