آموزش تغییر سایز، ابعاد و وضوح در فتوشاپ

 تاریخ انتشار :
/
  آموزش کامل فتوشاپ ، دوره های آموزشی رایگان
/
 422
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 رای, میانگین: 7٫33 out of 5)
Loading...

در این جلسه از آموزش فتوشاپ میخواهیم در مورد تغییر سایزها با هم صحبت کنیم که یکی از مهمترین مباحثی است که باید حتما مطالعه داشته باشید و به صورت کامل از این ابزار ها در صورت نیاز بتوانید استفاده کنید و تغییر سایز، ابعاد و وضوح در فتوشاپ را یاد بگیرید و ریسایز کردن تصاویر یا همان تغییر سایز جز مواردی است که بیشتر افراد از فتوشاپ برای این کار استفاده می کنند که اگر تنظیمات شما به درستی وارد شده باشد خروجی کار شما تا حدی قابل قبول خواهد بود در غیر این صورت کم کیفیت بودن کار شما نشان از آماتور بودن شما را می رساند .

تغییر سایز عکس در فتوشاپ :

قبل از شروع کار باید به یک نکته توجه داشته باشید که تصاویری که سایز کم و کوچکی دارند امکان بزرگ کردن آن ها وجود ندارد و اگر شما این کار را انجام دهید تصویر شما به شدت کیفیت پائینی خواهد داشت و  کیفیت خروجی شما جالب نخواهد بود.

برای تغییر سایز در فتوشاپ شما می توانید از دو روش استفاده کنید که عبارت است از کلید های میانبر Alt+Ctrl+I و یا بر روی زبانه Image کلیک کنید و پس از باز شدن کادر گزینه های زیر مجموعه، گزینه Image Size را انتخاب نمایید.

تغییر سایز در فتوشاپ

بعد از کلیک پنجره ای برای شما نمایش داده می شود که دارای تنظیمات و مواردی هست که شما باید با استفاده از این تنظیمات سایز تصویر خود را تغییر دهید.

تنظیمات تغییر سایز در فتوشاپ

همانطور که مشاهده می کنید ما برای تمامی اجزای این تنظیمات اعدادی را گذاشتیم که در زیر هر کدام را توضیح خواهیم داد:

  1. حجم عکس
  2. سایز و اندازه فایل بر حسب پیکسل
  3. با استفاده از این گزینه می توانید سایز های مختلفی را که به صورت پیش فرض قرار داده شده را انتخاب کنید
  4. طول و عرض فعلی فایل
  5. رزولیشن یا وضوح تصویر
  6. در مورد گزینه Resample در مطالب بعدی به صورت کامل توضیح خواهیم داد
  7. واحد اندازه فایل که به صورت پیش فرض پیکسل می باشد
  8. واحد روزولیشن فایل
مطلب پیشنهادی به شما  آموزش کار با پنل ها و محیط کاربری فتوشاپ

نکته مهم : تراکم پیکسلی برای کاربردهای مختلف تصویر متفاوت میباشد. مثلا برای کارهای چاپی ۳۰۰ پیکسل در هر اینچ و برای طراحی سایت ۷۲ پیکسل بر اینچ و… استفاده و تنظیم میگردد. پس در تغییر این گزینه دقت نمایید.

تنظیم و تغییر تراکم در دو واحد Pixels/Inch (پیکسل بر اینچ) و Pixels/Centimeters انجام میگیرد که با کلیک بر روی دکمه واحد که در جلوی گزینه Resolution قرار دارد میتوانید به این دو واحد دسترسی داشته و در صورت نیاز آنها را تغییر دهید.

در نهایت پس از اعمال تغییرات و اندازه های لازم و متناسب با نیاز، بر روی دکمه Ok که در زیر این پنجره قرار دارد کلیک کرده تا تغییرات ثبت و تصویر تغییر سایز داده شود.

آیا مطلبی که مشاهده کردید مفید بود؟

پاسخی بگذارید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.

3 + 2 =