آموزش استفاده از ابزار Color Lookup در فتوشاپ

 تاریخ انتشار :
/
  آموزش فتوشاپ ، مقاله های آموزشی
/
 1,324
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 رای, میانگین: 4٫67 out of 5)
Loading...

بعد از ارائه نسخه CS6 نرم افزار فتوشاپ قابلیت جدید به این نرم افزار اضافه شده که در زمان خود جز یکی از بهترین ابزارها به حساب می آمد و الان هم بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد و آنچنان هم پیش و پا افتاده نیست و می توانید با استفاده از این ابزار رنگ های متفاوت و خاصی را در تصاوری خود ایجاد کنید .

قبل از اینکه وارد آموزش و توضیحات اصلی این ابزار شویم یک توضیح خیلی ساده و مثال در مورد این ابزار به شما بدهم، حتما از نرم افزارهای ویرایش عکس اندروئیدی و دیگر موبایل ها استفاده کردید که تنها با چند اشاره رنگ های مختلفی به عکس شما می دهد که حتی در نرم افزار های شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام هم چنین امکاناتی وجود دارد و ابزار Color Lookup تقریبا چنین قابلیت هایی دارد که در ادامه مطلب با این ابزار کار خواهیم کرد، با ما همراه باشید .

آموزش استفاده از ابزار Color Lookup در فتوشاپ :

لایه Color Lookup که به عنوان lookup tables یا LUTs شناخته می شود که شباهت زیادی به ویرایش و افکت گذاری در صنعت فیلم سازی دارد که به لطف نرم افزار فتوشاپ این بار می توان روی عکس ها چنین افکت هایی اضافه کرد .

لایه lookup تنوع تقریبا زیادی در ترکیب رنگ ها دارد و اصلی ترین کاری که این ابزار انجام میدهد گرفتن یکی از رنگ های اصلی تصویر و همچنین ترکیب و جایگزین کردن با رنگ های متناسب تصویر شماست و در حالت های مختلف این متد تغییر می کند و باعث به وجود آمدن ترکیب رنگ های زیبا و جذاب می شود .

مطلب پیشنهادی به شما  مفهوم و آموزش ساخت تصاویر HDR در فتوشاپ

برای فعال سازی و استفاده از این ابزار باید با استفاده از مسیر window > Adjustment این ابزار را به محیط کاری خود اضافه کنید .

آموزش استفاده از ابزار Color Lookup در فتوشاپ

سپس امکانات مربوط به ابزارهای Adjustment برای شما نمایش داده می شود که می توانید با کلیک بر روی Color Lookup از این ابزار استفاده نمائید .

آموزش استفاده از ابزار Color Lookup در فتوشاپ

برای اینکه بیشتر با این ابزار آشنا شوید توصیه می کنیم که حتما برای تست هم که شده چند عکس انتخاب کنید و با استفاده از این ابزار حالت های مختلف ترکیب رنگ ها را تست کنید تا با عنوان های این ابزار آشنا شوید.

به عنوان نمونه ما تصویر مربوط به نرم افزار فتوشاپ که در ورژن ۱۸ این نرم افزار مورد استفاده قرار گرفته است را در حالت foggy night تست کردیم که در تصویر زیر مشاهده می کنید.

آموزش استفاده از ابزار Color Lookup در فتوشاپ

حتما حالت های مختلف این ابزار را تست کنید و لایه های مختلف را با یکدیگر ترکیب کنید و مقدار opacity را هم در نظر بگیرید تا به ترکیب رنگ دلخواه خود برسید .

آیا مطلبی که مشاهده کردید مفید بود؟

پاسخی بگذارید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.

+ 48 = 51