آموزش استفاده از ابزار Clipping mask در فتوشاپ

 تاریخ انتشار :
/
  آموزش فتوشاپ ، مقاله های آموزشی
/
 1,437
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 رای, میانگین: 4٫33 out of 5)
Loading...

معمولا در بیشتر آموزش های نرم افزار فتوشاپ ما با کلمه ماسک روبرو  می شویم و افرادی که مبتدی هستند و به تازگی وارد حوزه آموزش نرم افزار فتوشاپ قرار گرفته اند این کلمه برایشان نا آشناست و مفهومی برای آن ها  ندارد .

بیشترین سوالی که در این باره مطرح می شود این است که این ابزار را چگونه می توان استفاده کرد و چه کاربردی دارد، که ما در این مطلب به آموزش استفاده از ابزار Clipping mask در فتوشاپ می پردازیم و امیدواریم که برای شما مفید بوده باشد .

کلمه mask به معنی ماسک و نقاب است که در نرم افزار فتوشاپ به منظور پوشاندن یک لایه و یا چند لایه و بخش های مختلف این لایه ها را به عهده دارد و  شما با استفاده از این ابزار می توانید خیلی راحت بخشی از متن یا تصویر مورد نظر را با یک عکس و یا متن دیگری بپوشانید و یا به مفهوم خیلی ساده تر قرار دادن یک لایه درون یک لایه دیگر است .

آموزش استفاده از ابزار Clipping mask در فتوشاپ :

خب حالا بریم سراغ آموزش استفاده ار ماسک در نرم افزار فتوشاپ .

شما می توانید از این ابزار در کارهای مختلف استفاده کنید و طراحی های زیبا و جذابی را بسازید که ما در این آموزش میخواهیم یک عکس  را داخل یه متن قرار دهیم و شما متناسب با کاری که انجام می دهید  از این ابزار استفاده می کنید .

برای شروع یک سند با سایز دلخواه ایجاد می کنید و با استفاده از ابزار Type tool متن مورد نظر را تایپ می کنیم .

مطلب پیشنهادی به شما  هر آنچه باید در مورد طراحی فلت یا تخت بدانید

آموزش استفاده از ابزار Clipping mask در فتوشاپ

عکسی که میخواهیم در این کار استفاده کنیم را با استفاده از نرم افزار فتوشاپ داخل همین سند ایجاد شده وارد می کنیم و بالا تر از لایه متنی که نوشتیم قرار می دهیم .

Clipping mask در فتوشاپ

در این مرحله که مرحله آخر کار ما هست باید روی لایه عکس مورد نظر راست کلیک کنیم و گزینه Create Clipping mask را انتخاب کنیم .

Clipping mask در فتوشاپ

همینطور که میبینید عکس انتخابی ما به صورت ماسک داخل لایه متن قرار گرفت، ما با این روش می توانید همه لایه ها را به این صورت ماسک کنیم .

آیا مطلبی که مشاهده کردید مفید بود؟

پاسخی بگذارید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.

9 + 1 =